Close

Systém Imperial

Imperial je trojkomorovým teplým systémom pre konštrukcie okien, dverí a stien.
V profiloch je vytvorený tepelný most o šírke až 24 mm. Systém je vhodný pre prostredie s väčšími výkyvmi teplôt. Tento systém je tvorený dvomi lisovanými profilami, ktoré sú oddelené polyamidovým pásikom posileným sklenným vláknom.

Takáto konštrukcia je po nalakovaní povrchu zárukou dokonalej izolácie. Súčiniteľ prenikania tepla Ur je v tomto systéme 2,2-2,3 W/m2K, čo ho podľa materiálovej normy DIN 4108 klasifikuje do skupiny 2,1 wg.

Pri použití izolačného skla s U 1,1 dosahuje väčšina stien (v závislosti od rozmerov a tvaru) hodnotu U 1,7 W/m2K. Univerzálnosť využitia tohoto systému je daná jeho vhodnými parametrami šírky 65mm (rámy okien, dverí, priečky a krídla dverí) a 74mm (okenné krídla), ďalej hrúbky steny 1,7-2,0mm pri maximálnych rozmeroch krídla.

Do tohoto systému je potom možno použiť sklo o hrúbke 4-51mm. Systém využíva kovania typu Sobinco, Roto, Siegenia resp. Fapim. Farbu kovania je možné určiť zo stupnice RAL . Samozrejmosťou je tiež ponuka mnohých doplnkov, ako napríklad samozatvárače, kľučky a iné.

Použitie:

  • Pevné steny,okná dvere
  • Okná : otváravé,sklopné,otváravo-sklopné, sklopno-posuvné-kyvné okolo vertikálnej. aj horizontálnej osi
  • Dvere : otváravé dnu, von, jednokrídlové, dvojkrídlové, so svetlíkmi
  • Dvere : kyvné, posuvné

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *